Potíže při instalaci

Tato stránka je průvodcem pro odstraňování problémů s instalací OLAP PivotTable Extension (rozšíření Kontingenční tabulka OLAP).

Restartování aplikace Excel po instalaci

První věc, kterou musíte vyzkoušet, je restartovat aplikaci Excel. Pokud jste nainstalovali OLAP PivotTable Extension, musí být Excel restartován. Zavřete všechny dokumenty aplikace Excel a ukončete aplikaci Excel. Pak otevřete Excel znovu a zkontrolujte, zda je problém vyřešen.

Je Vaše kontingenční tabulka skutečně OLAP kontingenční tabulka?

Klikněte na kontingenční tabulku a stiskněte Alt-F11 a pak Ctrl-G. Vložte do okna Immediate následující text a stiskněte klávesu ENTER:

?ActiveCell.PivotTable.PivotCache().OLAP

Zobrazila se odpověď True?

Pokud ne, pak Vaše kontingenční tabulka je standardní kontingenční tabulka, která má jako zdroj dat nějakou tabulku, např. jinou excelovou tabulku nebo SQL tabulku. Pro použití OLAP PivotTable Extension musíte mít OLAP kontingenční tabulku (to znamená připojenou k serveru služby Analysis Services).

Oprava OLAP PivotTable Extensions instalace

Od verze 0.7.0 by instalační program měl opravit všechny problémy. Takže pokud Vaše OLAP PivotTable Extensions nefunguje, pokuste se opravit instalaci následijícím způsobem:

V systému Windows XP klikněte na Start … Nastavení … Ovládací panel … Přidat nebo odebrat programy. Klikněte na OLAP PivotTable Extensions a zvolte tlačítko Změnit, na další obrazovce vyberte Opravit a zvolte tlačítko Dokončit.

V systému Windows 2003, přejděte na Start … Ovládací panely … Přidat nebo odebrat programy. Klikněte na OLAP PivotTable Extensions a zvolte tlačítko Změnit, na další obrazovce vyberte Opravit a zvolte tlačítko Dokončit.

V systému Windows Vista nebo Windows 2008, přejděte na Start … Ovládací panely … Klasické zobrazení … Programy a funkce. Klikněte pravým tlačítkem myši na OLAP PivotTable Extensions a zvolte tlačítko Změnit, na další obrazovce vyberte Opravit a zvolte tlačítko Dokončit.

V systému Windows 7, jděte na Start … Ovládací panely … Odinstalovat program. Klikněte pravým tlačítkem myši na OLAP PivotTable Extensions a zvolte tlačítko Změnit, na další obrazovce vyberte Opravit a zvolte tlačítko Dokončit.

Ruční odstraňování problémů

Pokud dáváte přednost ručnímu odstraňování problémů, použijte následující instrukce. Poznámka: ve straších verzích, budou níže ukázané obrazovky zobrazovat „OlapPivotTableExtensions.dll.manifest“ místo „OlapPivotTableExtensionsShim.dll“.

Je zakázán?

První věc, kterou je třeba zkontrolovat, je zda OLAP PivotTable Extensions není zakázané. Klikněte na tlačítko Soubor (v levém horním rohu aplikace Excel) a zvolte Možnosti. Klikněte na kartu Doplňky. V seznamu doplňků vyhledejte OLAP PivotTable Extensions a ověřte, zda není v seznamu zakázaných:

Excel doplňky

Pokud je v seznamu neaktivních, zvolte ve spodní části okna v rozevíracím menu Spravovat: „Zakázané položky“, pak zvolte tlačítko Přejít. Poté povolte doplněk s použitím tohoto dialogu:

Povolit doplněk

V dalším kroku zkontrolujte, zda není doplněk neaktivní s použitím níže popsaného postupu.

Je neaktivní?

Zkontrolujte, zda OLAP PivotTable Extensions není neaktivní. Klikněte na tlačítko Soubor (v levém horním rohu aplikace Excel) a zvolte Možnosti. Klikněte na kartu Doplňky. V seznamu doplňků vyhledejte OLAP PivotTable Extensions a ověřte, zda není v seznamu neaktivních:

Excel doplňky

Pokud je v seznamu neaktivních, zvolte ve spodní části okna v rozevíracím menu Spravovat: „Doplňky modelu COM“, pak zvolte tlačítko Přejít. Označte zaškrtávací políčko pro OLAP PivotTable Extensions a klikněte na OK.

Aktivace doplňků COM

Potom opakujte výše uvedený postup pro ujištění se, že je nyní aktivní, tedy již není v seznamu neaktivních.

Je rozeznáno v aplikaci Excel?

Pokud jste nainstalovali OLAP PivotTable Extensions verze 0.7.0 nebo vyšší a stále se OLAP PivotTable Extensions nezobrazuje nikde ve výše popsaném seznamu doplňků, pak to znamená, že instalační program selhal. Odinstalujte OLAP PivotTable Extensions, poté znova instalujte následující metodou (namísto spuštění EXE).

Otevřete okno příkazového řádku jako správce (zvolte v menu Windows položku „Příkazový řádek“ nebo vyhledejte soubor C:\Windows\System32\cmd.exe. Klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte „Spustit jako správce“). Z příkazového řádku pak příkazem CD přejděte do příslušného adresáře s MSI instalačním souborem a spusťte následující příkaz:

msiexec /i „%TEMP%\OlapPivotTableExtensionsSetup\OlapPivotTableExtensionsSetup.msi“ /log install.log

Napiš komentář

Musíte se přihlásit, abyste mohli komentovat.Než začnete s plánováním


přečtěte si 10+1 naprosto nezbytných otázek a odpovědí o principech plánování.

Informace o zpracování osobních údajů.